Strona główna -> Wydarzenia -> I Społeczny Kongres Ochrony Zabytków

<-powrót

I Społeczny Kongres Ochrony Zabytków w dniu 11 czerwca 2015 r. w Warszawie. Patronat nad tym wydarzeniem objął Generalny Konserwator Zabytków.

Celem Kongresu jest: uświadomienie jak istotnie wzrosła liczba stowarzyszeń, fundacji i niesformalizowanych grup mieszkańców dla których idea ochrony dziedzictwa kultury odgrywa ważną rolę  w budowaniu lokalnej tożsamości.

-˜  tworzenie płaszczyzny współdziałania, prezentacja dobrych praktyk,

-˜  przedstawienie postulatów dotyczących wzmocnienia społecznej opieki nad zabytkami w Polsce.

Od lat dyskutowany jest problem niewydolności systemu ochrony zabytków, jedną z przyczyn jest fakt, że nie wykorzystuje się społecznego zaangażowania w działania ochronne.

Zapraszamy do uczestnictwa w Kongresie i prosimy o zaangażowanie się w rozpropagowaniu wśród organizacji i społeczników tego wydarzenia!

Zależy nam aby jak największa reprezentacja organizacji społecznych zagościła w czasie obrad.

Zapraszamy do włączenia się do dyskusji na portalu Kongresu  można też nadsyłać własne wypowiedzi, opisy dobrych praktyk, tezy do dyskusji, itp., które będą tam udostępniane.

 Zapraszamy do odwiedzenia strony: kongres.tonz.org.plna której znajdą Państwo więcej informacji o I Społecznym Kongresie Ochrony Zabytków oraz formularze zgłoszeniowe. Udział w Kongresie jest bezpłatny.

 

Program Kongresu

START


9:00 – 9.45

Rejestracja uczestników oraz głosów w dyskusji plenarnej

9.45 – 10:15 Otwarcie I Społecznego Kongresu Ochrony Zabytków

I Sesja