Strona główna -> Aktualności -> Medal Gloria Artis dla Iwony Liżewskiej

<-powrót

Z wielką radością informujemy, że dr Iwona Liżewska, pracownik Narodowego Instytutu Dziedzictwa i  animatorka wielu działań społecznych, prezes oddziału Towarzystwa Opieki nad Zabytkami w Olsztynie została wyróżniona Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Tym prestiżowym wyróżnieniem uhonorowano wieloletnią postawę oraz zaangażowanie zawodowe i społeczne  dr. Iwony Liżewskiej w obszarze działań związanych z opieką nad zabytkami, szczególnie na dziedzictwem  kulturowym Warmii i Mazur.

Gala z udziałem prof. Piotra Glińskiego, Wicepremiera, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz prof. Magdaleny Gawin, Generalnego Konserwatora Zabytków, Wiceminister Kultury – odbyła się 23 listopada w Filharmonii Narodowej w Warszawie i była głównym wydarzeniem w ramach trwających obchodów 100-lecia służb konserwatorskich. Uroczystość została objęta Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (łac. chwała sztuce) – to polskie odznaczenie, nadawane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego osobie lub instytucji wyróżniającej się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego.